current headlines archive
לשנה הבאה בניו-יורק:
לגור בארון, לקרוא לזה סטודיו
 

חדשות-עוזניק , אביב 2002

אפשר לשכור דירה עוד לפני שבאים, לפעמים אין ברירה. אבל עדיף לבחון את הסחורה בעיניים. מלון הדירות צ'לסמור בצ'לסי משכיר סוויטות על בסיס חודשי במחירים אפשריים יחסית למנהטן. מושבה ישראלית לא קטנה צמחה שם במשך השנים. לפני שתעלו על מטוס בלי שיש לכם איפה לישון תנו להם צלצול (ר' מסגרת). אבל, ראו הוזהרתם, רשימת הממתינים היתה ארוכה עוד לפני שעלה האתר הזה.

שוק הדירות אלים, תחרותי, אכזרי ומעליב. צריך לראות את הצינוקות המוצעים בשמונה מאות דולר לחודש כדי להבין כמה המצב קשה. צריך גם לראות את התור לדירה המוצגת לדיירים כדי להעריך את התחרות.

התמוטטות הדוט קומים וההתדרדרות בוול סטריט אמנם מיתנו את שכר הדירה בניו-יורק, אבל לא הפילו אותו. מחיר הדיור כאן עדיין מהגבוהים בעולם, אחרי לונדון וטוקיו. במנהטן משלמים עבור חדר ממוצע בדירת שני חדרים כאלף דולר לחודש, לא כולל חשבונות, תלוי באיזור, ברמת התחזוקה, ובתאוות הבצע של בעל הבית ו\או השותפים.

אם יש לכם חברים בעיר ואתם רוצים לשמור על החברות עדיף שלא תתנחלו אצלהם ליותר מארבעה-שבעה ימים. כל מהגר שגר בניו-יורק יודע שזו עיר ללא וואקום. חלל פנוי מתמלא מיד. דברו עם החברים שלכם מראש, היו גלויים, ובקשו בעצתם.

רוב בעלי הדירות והמתווכים יבקשו מכם למלא טפסי מועמדות לשכירות שכוללים מידע מפורט על תולדות חייכם, המקומות שבהם התגוררתם לאחרונה, מקומות העבודה שבהם עבדתם ומשכורתכם הנוכחית, וגם להגיש להם דו"ח על ה"קרדיט היסטורי" שלכם.

החיים אחרי מנהטן

זה לא המקום היחיד שבו יבקשו מכם "קרדיט היסטורי" דו"ח רשמי של אחת מארבע חברות שמלקטות מידע על אנשים ומוסר התשלומים שלהם. ומה אם כרגע הגעתם ואין לכם בכלל היסטורי? צריך לייצר אותה. קחו הלוואה מהבנק והקפידו לשלם את כל התשלומים בזמן. כעבור שלושה חודשים יש לכם קרדיט היסטורי חיובי. וזו תהיה הזדמנות להוציא כרטיס אשראי, שגם בלעדיו קשה לחיות.

חוץ מזה: מי אמר שחייבים לגור במנהטן. עשרות אלפי ישראלים חיים בקווינס, בברוקלין, ואפילו מעבר לנהר ההדסון, בניו-ג'רזי. מס ההכנסה בניו-ג'רזי נמוך בהרבה, וגם שכר הדירה והוצאות אחרות. בג'רזי יש יותר מקום, אפשר להחזיק מכונית, יש יותר מקום לאורחים, וגם פחות אורחים. כי מי רוצה להתארח בג'רזי?

קשה לשכור דירה בלי מקומי מבוסס שיערוב לכם. עשו מאמץ, התקשרו לבת דודה, דברו עם הבוס, היו נחמדים לחברים שכבר שכחתם.

מרכזי מידע לישראלים הם לוחות המודעות במקומות כמו "פיצה נעמי" במיין סטריט, קווינס, "מכולת חולון" ו"מכולת בת-ים" השוכנות זו לצד זו בקינגס הייווייי בברוקלין, הג'ואיש קומיוניטי סנטר באפר ווסט סייד, ועוד ועוד.

אתרים אלטרנטיביים לחיפוש דירה הם מודעות הלוח ב"ידיעות אמריקה" וב"מעריב אמריקה". בלוחות האלה מתפרסמות גם מודעות דרושים, בעיקר לעובדים בתעשיית המובינג, או-פרים, עובדי נקיון ועובדי משרד (יתרון לדוברי ספרדית).

 Special Features:
"S/he who votes influences", David Goss, Tel Aviv
 
archive current headlines
Current Headlines - Shirabe's Report - Subscribe - Ballot Gallery - Web Masters - Search - Archive - About - Home