current headlines archive
לשנה הבאה בניו-יורק:
עבודה ורזומה
 

חדשות-עוזניק , אביב 2002

כדאי שיהיה לכם רזומה, הלא הוא עמוד אחד (ולא יותר) של קורות חייכם הרלוונטיים לעבודה שאתם מבקשים. כתיבת הרזומה פותחה לדרגת אמנות בארצות הברית ויש להקפיד שהרזומה שלכם לא יפול ברמתו מהרזומים של המתחרים. דוגמאות מפורטות יש באינטרנט, כאן נציין רק את עקרונות היסוד:

 • להתחיל מהסוף. עבודתכם הנוכחית, וזו האחרונה חשובות יותר מהנסיון שרכשתם כרש"גדים בצופים.
 • את הצניעות תשאירו לפרובינציות. מה שיראה בישראל כרהב שחצני ללא מעצורים יחשב בארה"ב לתיאור חיובי. נקודה. דוגמה: אל תכתבו "מוכר רהיטים
  בתחנה המרכזית", כתבו "סוכן מכירות בכיר ברשת רהיטי עלית במרכז קניות אקסקלוסיבי".
 • שגיאות כתיב עושות רושם שלא ימחה. מומלץ מאד למצוא מקומיים שיגיהו את הטקסט.
 • בעלי מקצועות מבוקשים יכולים לפרסם את הרזומה שלהם על אתרי אינטרנט שונים ומשונים בבחינת שלח לחמך. קשה לדעת אם מעסיקים פוטנציאליים באמת משתמשים באתרים האלה.

  אם יש לכם קשרים, הפעילו אותם. אם הייתם ביחידה קרבית, או שהייתם קצינים, יש לכם סיכוי לא רע למצוא עבודה באבטחה. השוק נוסק, ורבות מחברות האבטחה בבעלות ישראלית.

  יורדים למלצר

  בלית ברירה צאו לסיבוב מסעדות ותשאלו אם אפשר למלצר. בהרבה מקומות יצא לעובדים ישראלים שם רע, ובכל זאת שווה לנסות מקומות בבעלות ישראלית. נוכחות ישראלית ניכרת גם בתחום יחצ"נות המועדונים (פרומוטרים), אתרי הפורנוגרפיה באינטרנט, וכמובן בתחום המובינג. השליטה בתחום הפורצים והמנעולנים בניו-יורק נחלקת בין יוצאי קיבוצים של התק"ם ושל השמו"ץ. אפשר גם לחפש בלוחות המודעות (ר' מגורים).

  גם אם אינכם זקוקים לעבודה, יש שפע של הצעות תעסוקה בהתנדבות, בגינות קהילתיות, בתי ספר, בתי תמחוי, ארגונים לא-ממשלתיים, עמותות וקהילות. גם תעשו משהו טוב, וגם תכירו קצת את הסביבה.


  מקרה מבחן:
  ציפור גלעד (30, 8 שנים בחוץ), מתאמת נסיעות::

  "אני מתל-אביב, במקור מחיפה. כשבאתי לכאן הייתי נאני באפר ווסט סייד. היה נורא כייף. את כל הקיץ העברתי בלונג איילנד על הים, בבית הקיץ של המשפחה שאצלה עבדתי. אחר-כך נסעתי להוואי לחודשיים, בהזמנה של מישהו שהכרתי. חזרתי מלאה בנופים, וטבע וים... אחרי זה עברתי לסוהו. עבדתי בבוטיק בסוהו, מוכרת, אחר-כך מנהלת חנות. בכל זאת השנה הראשונה היתה קשה כי התלבטתי אם לחזור או להשאר. אבל התגלגלו לי דברים טובים, אז נשארתי."

  איזה דברים?

  "בעיקר הכרויות עם אנשים שלא היה סיכוי להכיר אותם בארץ. אנשים מאסיה, מכל העולם. בשנתיים הראשונות לא רציתי להכיר ישראלים. רציתי להרגיש חו"ל, להכיר מגוון של אנשים, של תרבויות, אפילו של נימוסים. היה לי חבר סיני, חברה טיבטית. עכשיו יש לי שותפה יפנית.

  "ארבע שנים עבדתי בבוטיקים. היה אז הרבה כסף בסוהו, והיינו מוזמנים להמון מסיבות. ארבע שנים לא ראיתי שקיעה. עבדתי בוויקנד. בסוף אמרתי די. העבודה שלי עכשיו זה רק מאנדיי טו פריידי, ניין טו פייב. מתאמת נסיעות של חברת תקשורת בהובוקן, ניו-ג'רזי. ואני גרה בקווינס."

  עצות ליורדים חדשים: "לא לבנות על חברים, במיוחד אם לא השקעת בחברות לפני. וגם לא להאמין לסיפורים על משכורות גבוהות במלצרות."

 •  Special Features:
  "S/he who votes influences", David Goss, Tel Aviv
   
  archive current headlines
  Current Headlines - Shirabe's Report - Subscribe - Ballot Gallery - Web Masters - Search - Archive - About - Home