current headlines archive
לשנה הבאה בניו-יורק:
אהבה ודעה קדומה

חדשות-עוזניק , אביב 2002

אם בני הזוג שלכם מוכנים לבוא אתכם למסע בכוון אחד, עדיף שתקחו אותם. הנחיתה בעיר הגדולה קשה דיה גם בלי בדידות ותסכול מיני. מקסימום תמצאו בני זוג חדשים אחרי שהתאלקמתם.

בחיפוש אחר בני זוג יש לקחת בחשבון את מה שמכונה כאן "בק-גראונד". גרין קרד פוטנציאלי הוא היתרון העיקרי של בן או בת זוג מקומיים. מולו ניצבים פערי תרבות אמיתיים שקשה מאד לגשר עליהם, דעות קדומות, וגזענות ללא גבול.
אם אין לכם הון, או מעמד מדהים בארץ המוצא, ובכל זאת נשאתם חן בעיני אמריקאי\ת, רוב הסיכויים שאתם נראים להם אקזוטיים, ועל זה קשה לבנות קשר. ובכל מקרה, רוב המהגרים לא נראים מי יודע מה אקזוטיים.

בחוגים מסויימים העבר הצבאי שלכם עדיין עשוי להשפיע לטובה, אבל קחו בחשבון שהמניות של צה"ל בירידה. אפשר להכיר אנשים במסיבות. העתונים המקומיים בעברית עמוסים במודעות וברשימות אירועים שבועיות. אפשר בבית הכנסת (רשימות מפורטות של בתי כנסת לפי נטיות דתיות, מיניות, עדתיות ופוליטיות מפורטות באתר ניו-יורק של יאהו).

הקשר היהודי

בית הקפה Drip , באפר ווסט סידד, מספק שירות הכרויות יחודי. אתם ממלאים טופס ובו שאלות שמשקפות את האישיות שלכם, כמו מקצוע, גיל, בילוי מועדף, וגם משקה מועדף בבית הקפה) והטופס מוצג בקלסרים שכל מבקר יכול לעיין בהם. השם והטלפון נשמרים בבית הקפה. אם הטופס שלכם מצא חן בעיני מישהו יתקשרו אליכם מבית הקפה ויציעו לכם פגישה. לפני הפגישה תוכלו לעיין בטופס של המתקשר. וגם אתם, כמובן, מוזמנים לעיין בקלסרים ולהגיש בקשות לפגישה. כצפוי באפר ווסט, רבים מהטפסים מעוטרים במגני דוד למכביר.

אתרים נוספים להכרויות: מודעות בוילג' ווייס, וגם אתרי אינטרנט.

חוץ מזה: אחד היתרונות הגדולים של ניו-יורק ביחס לשאר ארצות הברית הוא העושר המופלא של קבוצות האוכלוסיה והמהגרים שחיים בה. שווה להכיר מהגרים אחרים לעומק ומזויות שונות. נסה ותיווכח.


מקרה מבחן:
יעל קפליוק (39, 17 שנים בחוץ), פסיכולוגית, נשואה למאיר ואם לעמרי (4 וחצי):

"יצאנו מהארץ ביחד. אני לא רציתי לבוא לאמריקה כי באתי מבית מאד אנטי-אמריקאי. אז נסענו לאירופה. היינו בצרפת, אחר-כך שנה בלונדון, ואז נסענו לסן-פרנציסקו ובדרך עצרנו בניו-יורק לעשרה ימים. ונשארנו.

"מאיר התחול לעבוד אחרי שלושה ימים. ואני כשהתאוששתי מההלם מצאתי עבודה והתחלתי ללמוד. עשיתי בי.איי, ואז דוקטורט בפסיכולוגיה, כאן צריך דוקטורט כדי לעבוד כפסיכולוגית.

"פעם הלכנו לדיינר יווני, ודיברנו עם המלצרית. סיפרנו לה שאנחנו כאן כבר שנה, והיא אמרה לנו 'חכו ותראו'. הרבה פעמים אני חושבת עליה. נתקענו כאן. נתקענו לטובה. היה איפה לגור, והיתה עבודה... עד היום קשה לנו לחשוב על לעזוב, ואנחנו מדברים על זה כל הזמן. עד לפני שנה דיברנו גם על לחזור לישראל.

"עד שאין לך ילדים אתה לא באמריקה. אתה לא צריך להתמודד עם התרבות. ברגע שיש לך ילד התרבות מגיע אליך הביתה, איט'ס נוט א פריטי פיקצ'ר. היחסים עם הורים אחרים, עם חברים, הכל במתכונת אמריקנית. יש פרומליות מסויימת. וגם החוסר במשפחה פתאום נהיה בולט. זה מאד מנכר. המשפחה שהיא לא חלק מהיום-יום של הילד. כבר התרגלתי, אבל בהתחלה זה היה קשה מאד.

"ויש את עניין השפה, שהילד שלך מדבר אתך באנגלית, במבטא אמריקאי. כל סיפורי הילדים, השירים, אפילו החגים, זה דברים שאני חווה בפעם הראשונה עם עמרי. יש אנשים שכשיש להם ילדים הם חוזרים.

"עבדתי עם מטופלים ישראלים שהיו כאן תקופה ארוכה, יותר מעשר שנים. אנשים שנמצאים פה, רחוקים מהמשפחה, והמרחק נותן להם פרספקטיבה שאפשר לעבוד איתה. לאדם שבא מהארץ, מהבועה, מהביצה, יש כאן במרחק הזדמנות לפתח את עצמו כאינדיבידואל. גם לי אישית זה קרה. אני נולדתי מחדש בניו-יורק, ואני אסירת תודה לניו-יורק על כך."

עצות ליורדים חדשים: "תנו לעצמכם הרבה זמן. אל תעשו שורט טרם. השנה הראשונה לא נחשבת. קחו לפחות שנתיים לפני שתקבלו החלטות. ההתחלה לפעמים נראית כאילו זה לא שווה את כל המאמץ, אבל אפשר לשפר דברים עם הזמן. כדאי לחסוך ולבוא עם מה שיותר כסף. זה נותן מרווח נשימה. אם יכולים ללמוד זה עוזר גם בשהיה, גם בלהכיר אנשים ולמצוא כיוון. וחשוב ליצור קשר. אנשים שהם כאן, אפילו זמן קצר יותר מכם, הם משאבים חיוניים.

 Special Features:
"S/he who votes influences", David Goss, Tel Aviv
 
archive current headlines
Current Headlines - Shirabe's Report - Subscribe - Ballot Gallery - Web Masters - Search - Archive - About - Home